Grupy dziecięce ZPiT AGH „Krakus” z nagrodą Złotego Gryfa

Na zdjęciu dziecięcy tancerze i tancerki w strojach ludowych. Stoją na scenie w pozie z wyciągniętymi do góry rękami.

fot. archiwum ZPiT AGH „Krakus”

Grupy dziecięce ZPiT AGH „Krakus” z nagrodą Złotego Gryfa

Grupy dziecięce Zespołu Pieśni i Tańca AGH „Krakus” zajęły pierwsze miejsce i zdobyły nagrodę Złotego Gryfa w kategorii wiekowej 7–12 lat na XI Festiwalu Tańca „Złoty Gryf”.

Grupy przedstawiły program pt. „Legenda o smoku wawelskim”. Choreografię i inscenizację przygotowała Katarzyna Piwowar, a opracowaniem muzycznym zajął się Maciej Maksoń.

Jury konkursu podkreśliło profesjonalizm młodych tancerzy, ich przygotowanie baletowe, ciekawe rozwiązania choreograficzne oraz świetne brzmienie 10-osobowej kapeli zespołu.

XI Festiwal Tańca „Złoty Gryf” odbył się w Dębicy w dniach 18–19 marca 2023 r. Zespoły startowały w dwóch kategoriach konkursowych: formy różne oraz taniec ludowy.