Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

dr hab. inż. Krzysztof Kotwica, prof. AGH

dr hab. inż. Krzysztof Kotwica, prof. AGH

kierownik Katedry Inżynierii Maszyn i Transportu na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki, specjalista w zakresie maszyn i urządzeń górniczych

Urodził się 2 stycznia 1961 r. w Stalowej Woli. W latach 1979–1985 studiował w AGH. W 1988 r. rozpoczął pracę na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki.

W 1996 r. na podstawie pracy „Urabianie hydromechaniczne skał zwięzłych narzędziami dyskowymi”, napisanej pod kierunkiem prof. Adama Klicha, uzyskał stopień doktora, a w 2013 r. na podstawie rozprawy „Zastosowanie wspomagania wodnego w procesie urabiania skał narzędziami górniczymi” – stopień doktora habilitowanego.

Promotor i recenzent prac doktorskich. Brał udział w kilku projektach badawczych. Autor ponad 280 publikacji.

Odznaczony srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej i Medalem „Zasłużony dla Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki”. Za zasługi dla górnictwa otrzymał Honorowy Kordzik Górniczy, odznaczony został także Odznaką Honorową „Zasłużony dla Górnictwa RP”, odznaką „Zasłużony dla bezpieczeństwa w górnictwie” i stopniem Generalnego Dyrektora Górniczego II stopnia.

Stopka