Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Centrum Spraw Międzynarodowych AGH beneficjentem programu NAWA SPINAKER

Centrum Spraw Międzynarodowych AGH beneficjentem programu NAWA SPINAKER

Centrum Spraw Międzynarodowych AGH po raz drugi otrzymało dofinansowanie z programu NAWA SPINAKER – Intensywne międzynarodowe programy kształcenia. Kwota 528 526,90 zł zostanie przeznaczona na organizację drugiej edycji „Międzynarodowej Szkoły w AGH”.

Główne zadania w projekcie to m.in.: realizacja intensywnych międzynarodowych programów kształcenia w formule blended learning (z ang. mieszana metoda kształcenia) z zakresu podstawowych problemów energetyki, nowoczesnych technologii i automatyzacji produkcji, aktualnych wyzwań inżynierii i ochrony środowiska, monitoringu jakości wód podziemnych, nowoczesnych technologii bezwykopowej budowy i renowacji gazociągów; kurs z elementami historii i kultury Polski oraz szkolenie z zakresu tutoringu akademickiego dla kadry dydaktycznej biorącej udział w projekcie.

W projekcie weźmie udział 16 uczelni zagranicznych (z Albanii, Armenii, Azerbejdżanu, Bośni i Hercegowiny, Gruzji, Japonii, Kazachstan, Serbii, Ukrainy i Uzbekistanu) oraz co najmniej 70 studentów/doktorantów zagranicznych, dla których przewidziane są stypendia w wysokości do 5 tys. zł.

CSM zamierza realizować projekt we współpracy z następującymi wydziałami AGH: Energetyki i Paliw; Inżynierii Mechanicznej i Robotyki; Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska; Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska; Wiertnictwa, Nafty i Gazu.

Stopka