Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

AGH gościła przedstawicieli firmy Honeywell

Na zdjęciu sześciu stojących obok siebie mężczyzn. Za ich plecami kolorowa obudowa komputera Prometheus.

fot. archiwum AGH

AGH gościła przedstawicieli firmy Honeywell

8 lipca 2022 r. w AGH odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy Honeywell. Goście mieli okazję porozmawiać m.in. z Prorektorem ds. Kształcenia AGH prof. Wojciechem Łużnym oraz Prorektorem ds. Nauki AGH prof. Markiem Gorgoniem. Spotkanie było okazją do wskazania obszarów możliwej współpracy.

W rozmowach z władzami uczelni oraz przedstawicielami kilku jednostek AGH brali udział: Suresh Venkatarayalu, wiceprezes firmy Honeywell, dyrektor ds. technologii, Mark Loughran, prezes firmy odpowiedzialny za współpracę z Europą Środkowo-Wschodnią oraz Piotr Marczuk, dyrektor ds. relacji z rządem w Europie Środkowo-Wschodniej.

Władze AGH podkreślały, że z punku widzenia uczelni istotna jest współpraca, która może przynieść korzyści np. poprzez wyposażenie nowych pracowni i specjalistycznych laboratoriów. Ważnym polem współpracy mogą być też doktoraty wdrożeniowe realizowane we współpracy z firmą.

W drugiej części spotkania delegacji udała się do Akademickiego Centrum Komputerowego Cyfronet AGH. Goście z firmy Honeywell poznali specyfikę trzech superkomputerów Cyfronetu, które po raz pierwszy znalazły się w tym roku na liście TOP500 najszybszych superkomputerów świata.

***

Firma Honeywell to amerykański koncern technologiczny i przemysłowy, założony w roku 1906, który aktualnie dostarcza produkty i usługi z obszaru lotnictwa, technologie kontroli, rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa i wydajności czy zaawansowane materiały dla przemysłu paliwowego.

Stopka