Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

AGH akademickim wicemistrzem Polski sezonu 2020/2021

wioślarze

AGH wróciła na podium klasyfikacji Generalnej Akademickich Mistrzostw Polski – w sezonie 2020/2021 zajęła drugie miejsce.

Do klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski wliczają się wyniki z poszczególnych mistrzostw w 48 dyscyplinach sportu. Nasi reprezentanci zdobyli mistrzostwo w ergonometrze (mężczyźni), snowboardzie (kobiety) oraz wspinaczce (mężczyźni). Srebrne medale w klasyfikacji generalnej wywalczyli brydżyści, zawodnicy unihokeja oraz męskie zespoły kolarzy górskich, pływaków i siatkarzy. Z kolei brąz przypadł męskim drużynom snowboardzistów, piłkarzy, futsalistów, koszykarzy klasycznych, koszykarzy 3x3 oraz biegaczy przełajowych.

W klasyfikacji medalowej AGH z 26 krążkami (6 złotych, 5 srebrnych, 15 brązowych) zajęła 10 miejsce.

Akademicki Związek Sportowy AGH Kraków jest jednym z największych klubów AZS w Polsce, zrzesza ponad 900 najlepszych sportowców środowiska akademickiego Krakowa, którzy trenują w ponad 30 sekcjach.