Skip to content ↓

Galeria akcji #jestemzAGH

Prezentujemy wybrane zdjęcia uczestników akcji #jestemzAGH.

Absolwenci Przemysław Drożdż i Tomasz Palacz

Nasi Absolwenci Przemysław Drożdż i Tomasz Palacz byli liderami koła naukowego AGH Space Systems, z którego w 2019 r. wyrosła Progresja Space.  Teraz zostali laureatami plebiscytu "30 przed 30" organizowanego przez Forbes Polska, są na liście młodych Polaków, którzy podbijają świat.

W ramach założonego przez Przemysława i Tomasza start-up’u Progresja Space mają w planach do końca 2024 roku uruchomić usługę dostarczania paczek małych satelitów na docelowe orbity. Wcześniej ich działalność miała na celu dostarczać podsystemy satelitarne do nano- i mikrosatelitów – przede wszystkim układy napędowe mające wydłużać żywotność orbitalną małych satelitów. Dzisiaj celują także w wynoszenie satelitów w przestrzeń kosmiczną.

Do tej pory młodzi przedsiębiorcy zapewnili swojemu biznesowi finansowanie na poziomie około 2,7 mln euro – od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, akceleratora start-upowego Space3ac, a także z kontraktów realizowanych na rzecz European Space Agency - ESA.

To dla nas wielka duma, jak zdolnych mamy Absolwentów !!!

Joanna i Przemysław

Wydział Energetyki i Paliw oraz Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki

Joanna Maraszek absolwentka Wydziału Energetyki i Paliw, AGH. Wcześniej członkini zespołu AGH Solar Boat Team oraz działania w ramach inicjatywy Project Tajikistan. Obecnie współtworzy Planet-A Foundation, której celem jest szerzenie edukacji na temat zmian klimatycznych.

Przemysław Drożdż jest absolwentem Mechatroniki na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki - WIMiR AGH. Przez rok był szefem AGH Space Systems, w którym przez kilka lat aktywnie działał. Obecnie współtworzy spółkę Progresja Space, gdzie pracuje nad napędami i systemami kontroli orientacji dla małych satelitów.

Wspólnie nasi absolwenci Asia i Przemek znaleźli się w gronie osób nagrodzonych w plebiscycie Forbes i McKinsey & Company “25 under 25”.

Mateusz

Wydział Wiertnictwa Nafty i Gazu

Absolwent Górnictwa i Geologii na WWNiG u wejścia do jaskini “Emergence du Ressel” w miejscowosci Marcilhac-sur-Célé we Francji. Nurkowanie to jego pasja, a na co dzień pracuje w branży Oil&Gas w Egipcie.

Seweryn

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki

Na saksofonie gra od 4 lat. Uczy się w Leno Music pod okiem Leszka Nowotarskiego. Gra głównie dla siebie i dla swoich córek w domu, a także gdy ma czas przebywając na wyjazdach związanych z pracą. Jego pasja wzięła się z chęci robienia czegoś nowego, co można połączyć z wyjazdami na platformy wiertnicze.

Seweryn ukończył Mechanikę i Budowę Maszyn o specjalności Transport Linowy na WIMiR w roku 2006. Zdjęcie wykonane zostało na platformie Maersk Intrepid na złożu Martin Linge na Morzu Północnym.

Stopka