• Link do mapy serwisu
  • AGH Main Page

04.04.2017

Razem i bez barier – X Krakowskie Dni Integracji

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych AGH zaprasza do udziału w X Krakowskich Dniach Integracji, które odbędą się w Krakowie w dniach 3-8 kwietnia 2017 r.

Wydarzenia towarzyszące, które odbędą się w Akademii Górniczo-Hutniczej

• Migając, przełamujemy bariery – warsztaty
    termin: 4 kwietnia, godz. 13.00-14.30
    miejsce: sala szkoleniowa BON AGH (ul. Reymonta 17/9)
    W programie:
    - pierwszy kontakt z osobą głuchą,
    - minikurs pjm (polskiego języka migowego),
    - poznanie elementów kultury głuchych.
    Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną na adres e-mail: migowy@agh.edu.pl.
    W treści należy wpisać imię i nazwisko oraz ewentualne specjalne potrzeby wynikające z niepełnosprawności.

• Autoprezentacja – psychologiczne aspekty kreowania wizerunku w pracy zawodowej – warsztaty
    termin: 5 kwietnia, godz. 16.00-20.00
    miejsce: sala szkoleniowa BON AGH (ul. Reymonta 17/9)
    W programie:
    - wprowadzenie do autoprezentacji,
    - psychologiczne „ułatwiacze” w autoprezentacji,
    - zasady skutecznej komunikacji,
    - ćwiczenia,
    - prezentacja – jak ją tworzyć,
    - savoir vivre w pracy.
    Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną na adres e-mail: bariery@agh.edu.pl.

• Dzień Sportu – integracja na sportowo!
    termin: 6 kwietnia, 16.00-19.30
    miejsce: Studium Wychowania Fizycznego i Sportu AGH (ul. Piastowska 26a)
    Tego dnia będzie można spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych, takich jak: handbike (rower z napędem ręcznym), amp football (piłka nożna dla osób po amputacji), blind football (piłka nożna dla niewidzących), szermierka, wioślarstwo. Odbędzie się również amatorski turniej koszykówki na wózkach.

• Likwidujemy bariery architektoniczne – warsztaty
    termin: 7 kwietnia, godz. 9.00-12.00
    miejsce: sala szkoleniowej BON AGH (ul. Reymonta 17/9)
    Uczestnicy warsztatów dowiedzą się czym są bariery architektoniczne i jak można przyczynić się do ich likwidacji.

Krakowskie Dni Integracji to organizowane co roku wydarzenie, którego głównym celem jest integracja oraz zwiększanie świadomości środowisk akademickich w zakresie funkcjonowania studentów niepełnosprawnych na uczelniach wyższych. Nie mniej ważnym założeniem jest także prezentacja dobrych praktyk oraz wymiana doświadczeń w wyrównywaniu szans w dostępie do edukacji.

Przy organizacji KDI współpracuje obecnie już siedem krakowskich uczelni wyższych, które podpisały porozumienie z dn. 27 października 2010 r. Wśród nich są: Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Pedagogiczny, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Rolniczy. Głównym koordynatorem wydarzenia jest Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Szczegółowy program X Krakowskich Dni Integracji