• Link do mapy serwisu
  • AGH Main Page

19.01.2017

Koncert Kolęd „Con Fuoco” oraz ORAGH

19 stycznia o godz. 18.30 w Akademii Górniczo-Hutniczej odbędzie się Koncert Noworoczny.

Podczas koncertu „Con Fuoco” oraz Orkiestra Reprezentacyjna AGH zaprezentują najpiękniejsze polskie kolędy.

„Con Fuoco” to uczelniany Chór i Orkiestra Smyczkowa. Założony w 2009 roku zespół tworzy ponad 50 studentów i absolwentów uczelni. Dyrygentem chóru jest Diana Mrugała-Gromek. W 2016 r. „Con Fuoco” otrzymał nagrodę ProJuvenes w kategorii Kultura Studencka.

Orkiestra Reprezentacyjna AGH to najgłośniejsza i najbardziej lubiana orkiestra studencka w Krakowie, która łączy utalentowanych młodych ludzi, studiujących na różnych kierunkach. Spośród licznych sukcesów, w 2016 r. ORAGH zajęła trzecie miejsce na VII międzynarodowym festiwalu muzyki dętej „Mitteleuropa Blasmusikfest”, zorganizowanym w chorwackim Splicie, oraz zdobyła Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych „Złota Lira” w Rybniku. Ponadto Karol Pyka – dyrygent ORAGH otrzymał nagrodę dla najlepszego mistrza batuty w obu tych konkursach.

Miejsce: Aula Główna AGH (al. Mickiewicza 30, bud. A-0)

Wstęp wolny.