Wydarzenia w AGH

Jeśli jako dydaktyk/dydaktyczka poszukujesz sposobów na przeprowadzenie angażujących zajęć, TBL może być rozwiązaniem. Weź udział w webinarze Centrum e-Learningu i Innowacyjnej Dydaktyki AGH, sprawdź na czym polega ta metoda i podejmij decyzję, czy chcesz z nią dalej pracować. Spotkanie odbędzie się 21 maja 2024 r. w godzinach 10.00–11.30.

Team Based Learning to metoda projektowania i prowadzenia zajęć, która łączy ideę odwróconych zajęć (ang. flipped classroom) i pracę zespołową osób studiujących, nadając jej określoną strukturę, etapowość i rytm.

Podczas webinaru przedstawione zostaną główne filary metody TBL oraz jej struktura. Uczestnicy i uczestniczki zastanowią się, na czym polega dydaktyczna moc TBL i co ta metoda daje osobie prowadzącej i osobom studiującym. Prowadzący webinar podzielą się doświadczeniem z realizacji zajęć w oparciu o TBL na dwóch przedmiotach prowadzonych na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki oraz Wydziale Humanistycznym AGH. Opowiedzą także o reakcji osób studiujących i tym jak wykorzystanie TBL wpłynęło na ich zaangażowanie oraz ocenę końcową zajęć.

Webinarium poprowadzą: dr inż. Katarzyna Suder-Dębska (WIMiR), dr Radosław Tyrała (WH) i Karolina Grodecka (CeLiID).

Obowiązuje rejestracja.