• Link do mapy serwisu
  • Doktoranci
  • Students

Sport i rekreacja w AGH

Władze Akademii Górniczo-Hutniczej doskonale wiedzą, jak ważny dla młodego człowieka jest rozwój psychofizyczny, dlatego propagują modę na sport oraz podejmują działania zmierzające do rozbudowania bazy sportowej AGH. Obejmuje to między innymi budowę nowoczesnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego na terenie Miasteczka Studenckiego AGH. O swoją kondycję zadbać można, korzystając z następujących obiektów:

• basen,
  • nowoczesne siłownie,
  • łaźnia parowa,
  • boisko piłkarskie,
  • nowoczesna hala ze sztuczną nawierzchnią i wiele innych.

Klub Uczelniany AZS AGH

Uczelniany Klub AZS AGH to największy w środowisku akademickim Krakowa i jeden z największych w Polsce klub sportowy mający aż 20 sekcji sportowych. Klub wspólnie ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu (SWFiS) organizuje m.in. szkoleniowe obozy narciarskie, żeglarskie, kajakowe, turystykę górską, Dzień Sportu AGH, Mistrzostwa AGH w narciarstwie alpejskim i snowboardzie, w tenisie stołowym, kolarstwie górskim i w pływaniu, a także turnieje z okazji Dnia Górnika i Dnia Hutnika. Najlepsi sportowcy Klubu biorą udział w rozgrywkach Małopolskiej Ligi Akademickiej, Akademickich Mistrzostwach Polski, Biegu Kościuszkowskim i innych zawodach, zajmując czołowe lokaty tak w środowisku krakowskim, jak i na arenie ogólnopolskiej.