Zrealizuj pracę magisterską w ACMiN AGH

Akademickie Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH prowadzi rekrutację na dwa stanowiska dla magistrantów w projekcie HOMING 3 Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Zgłoszenia należy nadsyłać do 28 stycznia 2018 r.

Wybrani studenci przez 15 miesięcy (od kwietnia 2018 r. do czerwca 2019 r.) będą mogli realizować projekt magisterski o tematyce transportu kwantowego w nanostrukturach półprzewodnikowych: „Electronic transport in semiconducting and superconducting monolayer transition metal dichalcogenide nanodevices”.

Na magistrantów czeka także:

• prowadzenie badań przy użyciu najnowszych narzędzi obliczeniowych z wykorzystaniem superkomputerów,
  • miesięczny staż w grupie QuantumTinkerer na Uniwersytecie Technicznym Delft w Holandii,
  • stypendium w wysokości 2500 zł miesięcznie.

Projektem kieruje dr inż. Michał Nowak.