Wykład prof. Teruo Ono z Kyoto University w Japonii – seminarium ACMiN

Akademickie Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGHzaprasza na specjalne seminarium, którego gościem będzie prof. Teruo Ono z Kyoto University w Japonii. Wydarzenie odbędzie się 8 grudnia 2016 r. o godz. 11.00.

Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników (IEEE) z siedzibą w USA przyznał prof. Ono tytuł „Wybitnego Wykładowcy 2016 roku” (Distinguished Lecturer) i sfinansował cykl jego wykładów wygłaszanych na całym świecie.

Kraków i nasza uczelnia znalazły się wśród wybranych przez prof. Ono miejsc, gdzie zaprezentuje referat pt. Spin Dynamics in Inhomogeneously Magnetized Systems. Tematem wykładu będą najnowsze osiągnięcia i postępy w tzw. elektronice spinowej, a w szczególności w urządzeniach pamięci magnetycznej dowolnego dostępu tzw. MRAM.

Streszczenie referatu oraz informacje o prof. Teruo Ono można znaleźć na stronie internetowej.

Miejsce: ul. Kawiory 30, bud. D-16, sala audytoryjna ACMiN (II piętro)