Światowe sławy z branży IT na Studenckim Festiwalu Informatycznym

Najwybitniejsi specjaliści branży IT zjadą do AGH, by w dniach 16-18 marca 2017 r. wziąć udział w 13 Studenckim Festiwalu Informatycznym (SFI). Uczniowie, studenci i zawodowcy mogą poszerzyć swoją wiedzę informatyczną oraz praktyczne umiejętności, biorąc udział w licznych wykładach i warsztatach.

Wśród tegorocznych prelegentów SFI będzie można spotkać prawdziwe sławy IT. Największe zainteresowanie budzi Thomas H. Cormen – człowiek, który nadał algorytmice ludzką twarz, współautor podręcznika znanego każdemu studentowi informatyki. W AGH zagości też twórca systemu Minix, pierwowzoru znanego szerzej Linuxa, Andrew S. Tanenbaum, a także jeden z twórców języka programowania Haskell – Philip Wadler.

Nie zabraknie prelegentów z Polski. Od Pawła Sasko fani gry „Wiedźmin” dowiedzą się jak tworzono w niej misje, a o perspektywach rozwoju sztucznej inteligencji opowie Mariusz Flasiński. Będzie też coś dla tych, dla których doba jest zawsze za krótka – o tym jak zarządzać czasem w zawodzie programisty opowie Maciej Aniserowicz założyciel podcastu DevTalk, a metody na poprawę produktywności zdradzi uczestnikom Piotr Nabielec.

Udział w festiwalu jest bezpłatny. Aby wysłuchać wykładów nie trzeba się rejestrować. Natomiast jeśli chodzi o warsztaty, to ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy wymagają zapisów, które ruszą na kilkanaście dni przed wydarzeniem.

Studencki Festiwal Informatyczny od pierwszej edycji organizują studenci z kół naukowych informatyki czterech krakowskich uczelni: Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Krakowskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego. Co roku wydarzenie jednoczy pochodzących z całej Polski profesjonalnych informatyków oraz miłośników tej dziedziny, którzy niekoniecznie mają okazję zajmować się nią zawodowo. SFI daje im wszystkim szansę na wymianę informacji i poglądów, nawiązanie ciekawych znajomości oraz poszerzenie horyzontów.