Studenci – konstruktorzy powalczą o KOKOS-a

Rozpoczęła się rejestracja na KOnkurs KOnstrukcji Studenckich KOKOS 2017. Utalentowani studenci – konstruktorzy mogą zgłaszać swoje prace do 1 kwietnia.

KOKOS to ogólnopolski projekt, którego misją jest rozwijanie inspiracji naukowych studentów oraz zwiększenie komercjalizacji konstrukcji studenckich. Nie mniej ważna jest współpraca ze światem biznesu inżynieryjnego, wspieranie studenckiej przedsiębiorczości, a także integracja środowisk naukowych. W tym roku wydarzenie organizowane jest po raz trzeci. Podobnie jak w ubiegłych latach swym zasięgiem obejmie całą Polskę, a zaangażowane są w niego najlepsze uniwersytety techniczne w kraju: Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Wrocławska, Politechnika Warszawska, Politechnika Poznańska, Politechnika Białostocka, Politechnika Gdańska, Politechnika Krakowska, Politechnika Częstochowska.

Uczestnicy KOKOS-a muszą przesłać organizatorom dokumentację projektu oraz film z demonstracją działania swojego wynalazku. Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli świata nauki oraz biznesu inżynieryjnego nominuje spośród nich po 10 prac w każdej kategorii: zielona konstrukcja, pomocna konstrukcja, młody konstruktor, hit komercyjny, koło naukowe. Dodatkowa kategoria to nominacja internautów przyznana poprzez głosowanie na portalu społecznościowym. W trakcie finału odbędą się ponowne obrady komisji, która wybierze zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Zwieńczeniem konkursu będzie uroczysta gala, na której zostaną ogłoszeni laureaci, a także ogólnodostępna wystawa zwycięskich konstrukcji.

Terminarz konkursu:

• 14 marca – 1 kwietnia: zgłoszenia uczestników na etapie uczelnianym
  • 1-14 kwietnia: wystawy uczelniane połączone z obradami uczelnianych komisji konkursowych
  • 15-25 kwietnia: głosowanie internetowe na najlepszy projekt
  • 22-23 maja: uroczysta gala finałowa

Szczegółowe informacje oraz regulamin i formularz zgłoszeniowy