Exchange Zone: studia oraz praktyki w Hiszpanii i Grecji

Erasmus Student Network AGH zaprasza studentów do udziału w spotkaniach odbywających się w ramach projektu Exchange Zone. Celem tej inicjatywy jest stworzenie „strefy wymiany” doświadczeń polskich studentów oraz integracji ich ze studentami zagranicznymi przebywającymi w Polsce na wymianie w ramach programu Erasmus+.

Każdego miesiąca omawiany jest inny kraj. W programie spotkań znajdują się wystąpienia studentów Akademii Górniczo-Hutniczej, którzy byli na wymianie w danym kraju oraz stypendystów programu Erasmus+ studiujących obecnie w AGH. Prezentacje przybliżają wszystkim zainteresowanym sposób studiowania, popularne uczelnie i kierunki. Następnie uczestnicy mają możliwość zadania pytań dotyczących oferty studiowania w danym kraju. Odpowiedzi udzielają eksperci ds. wymian tzw. Education Officers. Zaplanowane są również krótkie lekcje języka oraz konkursy dotyczące znajomości danego kraju. Spotkania kończą się wspólną zabawą przy muzyce i ze specjalnie przygotowanym poczęstunkiem reprezentującym omawiany kraj.

Exchange Zone to przede wszystkim świetna okazja do zdobycia międzynarodowych znajomości czy podszkolenia języka. Bezpośredni kontakt ze studentami z programu Erasmus+ przybliża ich kulturę, a także może przekonać polskich studentów do podjęcia decyzji o wyjeździe na studia czy praktyki za granicą. Z kolei studenci zagraniczni integrują się z lokalną społecznością, co jest niezbędne w procesie aklimatyzacji.

Spotkania Exchange Zone:

• kraj: Hiszpania