„Notatki w Internecie” – konkurs

Centrum e-Learningu AGH zaprasza studentów, doktorantów i wykładowców do udziału w konkursie „Notatki w Internecie”.

Celem konkursu jest:

• powstanie wartościowych materiałów dydaktycznych, udostępnianych jako otwarte zasoby edukacyjne,
  • rozwijanie współpracy między nauczycielami i wykładowcami a uczniami i studentami,
  • zwiększenie świadomości stosowania technologii informacyjnych wśród studentów, wykładowców akademickich, uczniów oraz nauczycieli.

Do dyspozycji uczestników pozostaje specjalnie wydzielony obszar Uczelnianej Platformy e-Learningowej.

Przedmiotem konkursu w kategorii dla uczniów i studentów jest nakręcenie filmu o tematyce naukowo-edukacyjnej z dziedziny nauk przyrodniczych i ścisłych. Stworzony materiał powinien pomóc lepiej zrozumieć i zapamiętać wiedzę oraz zachęcić do dalszych przemyśleń. Najlepsze prace zostaną nagrodzone i umieszczone w ogólnodostępnych zasobach Open AGH. Z tego względu wymagana jest obecność opiekuna merytorycznego, który będzie czuwał nad poprawnością merytoryczną treści zawartych w materiale filmowym. Komisja konkursowa oceni m.in.: wartość edukacyjną materiału, uniwersalność pracy i jej przydatność do ponownego wykorzystania oraz oryginalność, pomysł i kreatywność w realizacji.

Z kolei przedmiotem konkursu dla wykładowców i doktorantów jest opracowanie wraz z opisem na Uczelnianej Platformie e-Learningowej fragmentu zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Prace oceniane będą w skali od 0 do 100 punktów. Komisja konkursowa weźmie pod uwagę m.in: możliwość realizacji projektu, dobór technologii i jej spójność z celem dydaktycznym oraz zastosowane rozwiązania na poziomie metod i technik kształcenia na odległość.

Zgłoszenia można przesyłać do 30 czerwca 2016 r.:

• pocztą elektroniczną na adres e-mail: notatki(at)agh.edu.pl
  • pocztą tradycyjną na adres: Centrum e-Learningu, al. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków (z dopiskiem: Notatki w Internecie).

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po jego zamknięciu, jednak nie później niż 30 września 2016 r.

Szczegółowe informacje na stronie konkursu „Notatki w Internecie”