fot. Bogusław Świerzowski, krakow.pl

Nagrody Miasta Krakowa dla absolwentów AGH

Troje absolwentów Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska otrzymało Nagrody Miasta Krakowa 2017 za najlepsze prace dyplomowe.

Laureatami zostali:

• Ewelina Bączek i Paulina Bździuch,absolwentki kierunku Inżynieria Środowiska, za pracę magisterską „Ocena zmian emisji zanieczyszczeń do powietrza z komunikacji miejskiej w Krakowie w latach 2010–2015 wraz z prognozą na rok 2025”;
  • Bartłomiej Trybuś,absolwent kierunku Geodezja i Kartografii, za pracę magisterską „Lokalizacja starych kościołów i cmentarzy na obszarze Krakowa”.

Wyróżnienia przyznawane są za prace nawiązujące do ważnych i aktualnych dla Krakowa tematów, takich jak troska o dziedzictwo historyczne, przestrzeń publiczna czy ochrona środowiska naturalnego.

Nagrody Miasta Krakowa mają wieloletnią tradycję – po raz pierwszy rozdano je w 1933 r. W tym roku komisja pod przewodnictwem prof. Andrzeja Białasa przyznała nagrody w dziedzinach: kultura i sztuka, nauka i technika, sport oraz prace dyplomowe. Pamiątkowe statuetki zostały wręczone 30 listopada podczas uroczystej gali w sali obrad Rady Miasta Krakowa.

W zeszłym roku laureatką nagród w kategorii „prace dyplomowe” również została absolwentka Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska.