Laureaci XIV edycji konkursu „Diamenty AGH”

Dobiegła końca kolejna edycja konkursu na najlepszą pracę dyplomową „Diamenty AGH" i po raz czternasty już wyłoniono autorów najlepszych prac dyplomowych w naszej Uczelni. Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie "Studenckie Towarzystwo Naukowe" i Akademię Górniczo-Hutniczą pod patronatem JM Rektora AGH

Jury na swoim posiedzeniu w dniu 7 marca 2013 roku wybrało najlepsze prace w dwóch kategoriach konkursu - kategorii prac teoretycznych i kategorii prac aplikacyjnych i postanowiło uznać za najlepsze w 2012 roku następujące prace dyplomowe, przyznając:

• w kategorii prac teoretycznych

I miejsce - nagroda główna „Diamenty AGH"
    Autor: mgr inż. Jakub Kamiński, (WFiIS)
    Tytuł pracy: Modelowanie struktury i własności mechanicznych kości gąbczastejPromotorzy: dr hab. Jacek Tarasiuk, dr Sebastian Wroński, (WFiIS)

Autor: mgr inż. Maciej Besta, (WEAIiE)
    Tytuł pracy: System graficzny dla potrzeb eksperymentu TOTEM w CERN realizujący wizualizację środowiska cząstek w fizyce wysokich energii
    Promotor: dr hab. inż. Tadeusz Szuba, (WEAIiE)

Autor: mgr inż. Anna Pokrywa-Bujak, (WIMiC)
    Tytuł pracy: Woltamperometryczne oznaczanie fluoksetyny - selektywnego inhibitora zwrotnego serotoniny
    Promotor: dr inż. Robert Piech, (WIMiC)

• w kategorii prac aplikacyjnych

I miejsce - nagroda główna „Diamenty AGH"
    Autor: mgr inż. Łucja Rumian, (MSIB)
    Tytuł pracy: Rusztowania dla inżynierii tkanki kostnej i chrzęstnej: badania in vitro i in vivo
    Promotor: Dr hab.inż. Elżbieta Pamuła, prof. AGH, (MSIB)

Autor: mgr inż. Kacper Pilarczyk, (WMN)
    Tytuł pracy: Synthesis and properties of heavy-metal based semiconductors
    Promotor: Dr hab. Konrad Szaciłowski, prof. AGH, (WMN)

Autor: mgr inż. Krzysztof Grabowski, (WIMiR)
    Tytuł pracy: Application of nanotechnology in design of the strain sensor
    Promotor: prof. dr hab. inż. Tadeusz Uhl, (WIMiR)

Gratulacje dla autorów i promotorów wyróżnionych i nagrodzonych prac.

W imieniu organizatorów i patrona konkursu JM Rektora zapraszamy laureatów i wyróżnionych, ich opiekunów naukowych, jurorów i władze wydziałów oraz wszystkich zainteresowanych na uroczyste ogłoszenie wyników XIV edycji konkursu, na wręczenie medali i dyplomów oraz otwarcie pokonkursowej wystawy prac, które odbędzie się 17 maja 2013 (piątek) o godz. 11.00 w gmachu Biblioteki Głównej AGH. Wręczenie dwóch nagród głównych konkursu „Diamenty AGH" odbędzie się podczas uroczystości inauguracji roku akademickiego. Laureaci otrzymują wówczas oprócz nagród także specjalne statuetki konkursu - Diamenty AGH.

Sylwetki laureatów nagród głównych w obu kategoriach w XIV edycji konkursu „Diamenty AGH"