Nagrody Miasta Krakowa

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski ogłosił konkurs „Nagrody Miasta Krakowa – 2017”, którego laureaci zostaną uhonorowani za konkretne dokonania lub całokształt działalności mających związek z naszym miastem.

Nagrody będą przyznane w następujących dziedzinach:

• kultura i sztuka – w zakresie twórczości literackiej, teatralnej, muzycznej, plastycznej i filmowej, a także działalności kulturalnej w Krakowie oraz upowszechnienia kultury Krakowa w kraju i za granicą;
  • nauka i technika – w zakresie prac naukowo-badawczych, edytorskich, projektowych, konserwatorskich, nowych rozwiązań procesów technologicznych oraz za osiągnięcia dotyczące organizacji i zarządzania;
  • sport – za wybitne osiągnięcia w zawodach rangi mistrzostw Europy, świata, olimpiady, za ustanowienie rekordów oraz znaczące osiągnięcia w zakresie rozwoju, upowszechnienia oraz propagowania kultury fizycznej i sportu na terenie Krakowa;
  • za prace dyplomowe – wyróżnienia dla absolwentów krakowskich wyższych uczelni za szczególnie wartościowe prace.

W konkursie preferowane będą dokonania mające pośredni lub bezpośredni związek z Krakowem poprzez osobę kandydata, miejsce realizacji lub powstania pracy oraz jej tematykę. W przypadku prac dyplomowych pod uwagę będą brane te, które powstały w Krakowie, dotyczą naszego miasta i zostały obronione w 2016 r.

Formularz wniosków do pobrania

Termin składania wniosków upływa 30 czerwca 2017 r. – decyduje data jego złożenia. W przypadku prac dyplomowych wymagany jest egzemplarz pracy wraz z krótkim streszczeniem (maksymalnie 1 strona A4).

Szczegółowych informacji o konkursie udziela Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK, tel. 12 616 19 20.