Konkurs na logotyp Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie

Organizatorzy Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie ogłosili konkurs na projekt znaku słowno-graficznego identyfikującego wydarzenie. Prace można składać w siedzibie Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie do 28 lutego br., do godz. 15.00.

W konkursie mogą wziąć udział indywidualnie lub w grupach liczących maksymalnie trzy osoby:

• studenci oraz doktoranci uczelni lub instytutów badawczych współorganizujących Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie w 2018 r., którzy w dniu ogłoszenia wyników konkursu nie ukończyli 35 lat;
  • pracownicy uczelni lub instytutów badawczych współorganizujących Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie w 2018 r.

Jury wyłoni najlepszy pod względem funkcjonalnym, wizualnym, artystycznym i estetycznym projekt. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi 8 marca 2018 r. Na zwycięzcę czeka nagroda finansowa w wysokości 6,5 tys. zł.

Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie organizowany jest od 2000 r. przez uczelnie akademickie i instytuty Polskiej Akademii Nauk. Jest to wydarzenie popularyzujące naukę i sztukę poprzez prezentację osiągnięć naukowych oraz artystycznych, ukazanie praktycznych korzyści wynikających z postępu naukowego i innowacyjności, a także ich wpływu na jakość życia.
Decyzją Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa organizatorem głównym tegorocznej edycji Festiwalu jest Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.