Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Aktualności

Jak cię widzą, tak cię piszą – Inżynier z Kulturą

Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Uczelniana Rada Samorządu Studentów AGH  zapraszają do udziału w cyklu szkoleń z zakresu etyki biznesu oraz savoir-vivre'u „Inżynier z Kulturą”. Prelekcje odbędą się w dniach 31 marca – 2 kwietnia 2017 r. w Centrum Dydaktyki AGH. 

Harmonogram

31 marca, godz. 15.00-18.00 – wykład „Akademii Dobrych Manier” 

  • komunikacja w biznesie (powitania, wizytówki, komunikacja elektroniczna, rozmowy telefoniczne, tytulatura w mowie i w piśmie, różnice kulturowe w kontaktach międzynarodowych, komunikacja werbalna i niewerbalna);
  • etykieta w biznesie (precedencja, przywileje gościa, tytulatura, prezenty, „jak cię widzą, tak cię piszą", czyli... złe i dobre nawyki, pojęcie „faux pas” – jak z niego wybrnąć);
  • organizacja spotkań i konferencji (elementy etykiety dyplomatycznej podczas spotkań międzynarodowych, miejsce przy stole, miejsce w samochodzie, prezenty, gadżety firmowe oraz ich wręczanie, tematy tabu i tematy neutralne rozmów służbowych). 

1 kwietnia, godz. 10.00-13.00 – wykład „Akademii Dobrych Manier” 

  • ubiór (kanony stroju biznesowego i korporacyjnego, strój kobiety i mężczyzny na różne okazje);
  • przy stole (rodzaje przyjęć, zaproszenie, „mowa sztućców”, toasty, kwiaty, trudne potrawy, w restauracji, on – ona).

1 kwietnia, godz. 14.00-16.00 – wykład Łukasza Kielbana 

  • savoir-vivre wobec osób niepełnosprawnych (podstawowe zasady zachowania wobec osób niepełnosprawnych, jak powinna przebiegać rozmowa, jak okazać odpowiednią dozę zainteresowania i udzielić odpowiedniej pomocy);
  • gentleman na randce – najważniejsze zasady mężczyzny z klasą (odpowiedni plan i miejsce, być sobą – podstawa sukcesu, strój, dodatki i drobiazgi).

2 kwietnia, godz. 10.00-13.00 – wykład prof. Andrzeja Markowskiego

  • Co z tą polszczyzną? Rozwój czy upadek języka? 

Wykładowcy

Maria Bujas-Łukaszewska – autorka programu „Akademia Dobrych Manier” realizowanego w krakowskich szkołach średnich od 2002 r. Absolwentka PWST w Krakowie. Ukończyła również Studium Pedagogiczne w Centrum Pedagogiki i Psychologii Politechniki Krakowskiej. Manager ds. szkoleń w Firmie Cracow Union, stażystka Departamentu Protokołu Dyplomatycznego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, specjalistka do spraw kulturalno-oświatowych NordicHouse, stażystka Biura Obsługi Protokolarnej Wojewody Małopolskiego. Prowadzi szkolenia z savoir-vivre'u, etykiety biznesu, elementów protokołu dyplomatycznego, wystąpień publicznych. Pracuje z managerami, urzędnikami, politykami, samorządowcami, hotelarzami, duchownymi i młodzieżą szkolną.

prof. Andrzej Markowski – pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego, profesor w Instytucie Języka Polskiego Wydziału Polonistyki UW, przewodniczący Rady Języka Polskiego, wiceprzewodniczący Komisji Standaryzacji Nazw Geograficznych poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej, członek rzeczywisty Towarzystwa Naukowego Warszawskiego, członek Collegium Invisibile. Jego zainteresowania badawcze to semantyka, leksykologia, leksykografia i kultura języka polskiego. Opublikował z tego zakresu ponad 40 pozycji książkowych (monografii naukowych, książek popularnonaukowych i podręczników szkolnych) oraz ok. 160 artykułów naukowych i kilkaset felietonów popularnonaukowych.

Łukasz Kielbantwórca bloga „Czas Gentelmenów”, autor książki „Mężczyzna z klasą. Przewodnik współczesnego gentelmena”. Historyk, od lat promuje wysoką kulturę osobistą i samodoskonalenie w oparciu o wartości związane z ideałem dawnych gentelmenów, ale w nowoczesnym wydaniu. Prowadzi blog, kanał wideo, jest autorem książki i organizatorem spotkań społeczności „Czasu Gentelmenów” w całej Polsce. Uznawany za jednego z najbardziej wpływowych blogerów w Polsce, prelegent TEDx.

Szczegółowe informacje oraz zapisy 

Stopka