Drugi nabór na Interdyscyplinarne Środowiskowe Studia Doktoranckie

Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej oraz Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki prowadzą drugi nabór na Interdyscyplinarne Środowiskowe Studia Doktoranckie (FCB) „Fizyczne, chemiczne i biofizyczne podstawy nowoczesnych technologii i inżynierii materiałowej”. Dokumenty można składać do 19 stycznia 2018 r.

Kandydatami na studia doktoranckie FCB mogą być absolwenci studiów II stopnia z zakresu: fizyki, chemii, biofizyki, inżynierii materiałowej, technologii chemicznej oraz kierunków pokrewnych.

Realizowane badania naukowe będą miały charakter interdyscyplinarny, jednak – zgodnie z obecnymi przepisami – stopień naukowy doktora będzie nadawany w jednej z następujących dyscyplin: fizyka, chemia, biofizyka, inżynieria materiałowa lub technologia chemiczna.

Interdyscyplinarne Środowiskowe Studia Doktoranckie finansowane są ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) przyznanych w wyniku konkursu ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju na interdyscyplinarne programy studiów doktoranckich.

Studia FCB są prowadzone wspólnie przez: Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH, Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH, Wydział Chemii UJ, Instytut Fizyki Jądrowej PAN oraz Instytut Katalizy i Fizykochemii Powierzchni PAN w Krakowie.

Liczba miejsc na studia doktoranckie FCB w AGH (II nabór):

• WFiIS: 6 (dyscypliny: fizyka, biofizyka),
  • WIMiC: 2 (dyscypliny: chemia, inżynieria materiałowa, technologia chemiczna).

Szczegółowe informacje i zasady rekrutacji