fot. archiwum AGH Racing

Bolid AGH RT 3.5 zespołu AGH Racing nagrodzony w konkursie KOKOS 2017

Skonstruowany przez zespół AGH Racing bolid AGH RT 3.5 został nagrodzony w KOnkursie KOnstrukcji Studenckich KOKOS 2017 w kategorii koło naukowe.

AGH RT 3.5 to pełnowymiarowy bolid wyścigowy klasy Formuły Student (FS). Samochód jest w całości zaprojektowany i wykonany przez studentów Akademii Górniczo-Hutniczej zrzeszonych w zespole AGH Racing. Jego konstrukcja opiera się na stalowej ramie i jest wyposażona w silnik motocyklowy HONDA CBR 600RR, pełny pakiet aerodynamiczny oraz system telemetrii rejestrujący dane z czujników. Pojazd startował w międzynarodowych zawodach, gdzie rywalizował z samochodami uczelni technicznych z całego świata. W sezonie 2015/2016 były to: FS Italy, FS Spain oraz FS East na Węgrzech, gdzie zajął wysokie pozycje: 6. miejsce Acceleration, 8. Autocross, 10. Endurance.

Tegoroczna gala finałowa konkursu odbyła się 29 maja 2017 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej. AGH Racing reprezentowali team leader Piotr Zawodny oraz Jolanta Krupa odpowiedzialna za finanse zespołu.

Pozostałe wyróżnione konstrukcje to:

• Steca TriForce (Politechnika Poznańska) – młody konstruktor
  • Bioniczna proteza ręki (Politechnika Białostocka) – pomocna konstrukcja
  • LEM Bullet (Politechnika Wrocławska) – zielona konstrukcja
  • Rakso Bike (Politechnika Wrocławska) – hit komercyjny
  • LEM Bullet (Politechnika Wrocławska) – nagroda internautów
  • PUT Solar Dynamic (Politechnika Poznańska) – wyróżnienie w kategorii nagroda internautów

KOnkurs KOnstrukcji Studenckich KOKOS to ogólnopolski projekt realizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów AGH. Jego celem jest wyłonienie najbardziej utalentowanych konstruktorów spośród studentów polskich uczelni technicznych. Udział w wydarzeniu stanowi szansę dla zdolnych i kreatywnych osób, a wygrana może pomóc w opatentowaniu projektu i jego skomercjalizowaniu.

Relacja fotograficzna (KSAF AGH)