Zwycięstwo w konkursie „Nagród Naukowych” POLITYKI

Miło nam poinformować, iż po raz kolejny „Nagrodę Polityki” w kategorii nauk technicznych przyznano pracownikowi Akademii Górniczo-Hutniczej. Laureatem jednego z najbardziej prestiżowych konkursów naukowych został dr hab. inż. Piotr Faliszewski z Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji.

Podczas gali, która odbyła się 20 października w Warszawie, nagrody wręczono 5 laureatom oraz 10 finalistom konkursu, reprezentującym nauki humanistyczne, społeczne, ścisłe, techniczne i nauki o życiu. Pracownik Katedry Informatyki na WIEiT odebrał stypendium w wysokości 30 tys. zł.

Dr hab. inż. Piotr Faliszewski poświęcił swoją pracę naukową algorytmicznym aspektom zbiorowego podejmowania decyzji, prowadząc m.in. badania nad najbardziej efektywnymi systemami wyborczymi. – Pięć lat temu, po uzyskanym doktoracie wróciłem ze Stanów Zjednoczonych do Polski. Wiele razy słyszałem pytanie, czy było warto. Zawsze odpowiadam: warto – podkreślał, odbierając nagrodę.

Przypomnijmy, iż w ubiegłym roku zwycięzcą w tej samej kategorii został dr hab. inż. Grzegorz Jacek Nalepa z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej.

Fundacja Tygodnika POLITYKA przyznaje stypendia od 2001 roku. Każdego roku ubiega się o nie kilkuset kandydatów. W ciągu trzynastu lat fundacja wsparła 211 stypendystów kwotą ponad 5 mln zł.

<iframe src="http://www.youtube.com/embed/ZTCkFasBkSU" frameborder="0" height="390" width="520"></iframe>