fot. archiwum AZS AGH Kraków

Zwycięski AZS AGH Kraków nagrodzony na Gali Sportu Akademickiego

Władze Akademii Górniczo-Hutniczejwraz z przedstawicielami AZS AGH Kraków odebrali nagrody zzwycięstwo w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w sezonie 2015/2016. Uroczystość odbyła się w Warszawie w trakcie sportowego podsumowania minionego roku akademickiego, czyli Gali Sportu Akademickiego 2016.

Puchar, dyplom i pamiątkową paterę z rąk prof. Tadeusza Słomki, który w czerwcu br. został wybrany prezesem Zarządu Głównego AZS, odbierali przedstawiciele AGH: Prorektor ds. Studenckich AGH prof. Anna Siwik oraz prezes AZS AGH Kraków dr hab. inż. Jarosław Jakubski i wiceprezes AZS AGH Kraków Mateusz Zubik. Na gali obecni byli także: kierownik Działu Spraw Studenckich AGH Tadeusz Lachowicz, zastępca kierownika ds. sportu w SWFiS Piotr Biel i kilku członków AZS AGH Kraków.

W minionym roku akademickim AZS AGH zajął I miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski, pokonując blisko 150 klubów z całego kraju. To był trzeci tak duży sukces naszych reprezentantów, którzy triumfowali także w sezonach 2012/2013 oraz 2014/2015. AGH uzyskała łącznie 2297 punktów. Uczelnie rywalizowały ze sobą w 43 dyscyplinach, a pod uwagę brano wyniki z 35 najlepszych startów danej uczelni.

Ponadto w klasyfikacji medalowej nasz klub z 6 złotymi, 8 srebrnymi oraz 7 brązowymi medalami zwyciężył w kategorii uczelni technicznych.

Sportowcom i trenerom gratulujemy. Życzymy im także, aby sezon 2016/2017 był co najmniej równie udany jak poprzedni.