fot. Cyklokarpaty

Zawodnik AGH Cycling Team najlepszy na maratonie kolarstwa górskiego w Kluszkowcach

Karol Rożek, student III roku na Wydziale Zarządzania, został zwycięzcą maratonu rowerowego „Cyklokarpaty” w kategorii Mega Open, który odbył się 15 maja w Kluszkowcach. W trudnych, górskich warunkach reprezentant AGH Cycling Team pokonał ponad 430 zawodników.

„Cyklokarapty” to jeden z największych maratonów kolarstwa górskiego, który odbywa się w południowo-wschodniej Polsce. W tym roku przed zawodnikami czeka 14 startów.

Wyścig w Kluszkowcach był drugą imprezą w tym sezonie, po zawodach w Przemyślu, przy czym zwycięstwo w obu dotychczasowych edycjach należy do Karola Rożka.

Trasy, które trzeba pokonać podczas „Cyklokarpat”, są obecnie najtrudniejszymi w Polsce zarówno pod kątem trudności technicznych, dystansu, jak i przewyższenia. W Kluszkowcach zawodnicy mieli do pokonania 55 km oraz 2000 m w pionie, co w przypadku dystansu Mega jest nie lada wyzwaniem. Pokonanie stromych podjazdów i technicznych zjazdów dodatkowo utrudniał błotnisty teren w związku z obfitymi opadami deszczu w tygodniu poprzedzającym zawody. Student AGH doskonale poradził sobie w tak wymagających warunkach, pokonując ponad 430 rywali.

Klasyfikacja generalna – „Cyklokarpaty”