Granty NCN dla naukowców AGH

Informujemy, że trzy projekty z Akademii Górniczo-Hutniczej, zostały zakwalifikowane do finansowania w ramach konkursów ogłoszonych przez Narodowe Centrum Nauki.

W konkursie Maestro:

• „Nanostrukturalne układy neuromimetyczne” – prof. dr hab. Konrad Tadeusz Szaciłowski, Akademickie Centrum Materiałów i Nanotechnologii.
    Kwota finansowania: 3 322 120 zł.

W konkursie HARMONIA:

• „Badanie dyfrakcji i natury spinu protonu w oddziaływaniach protonów i ciężkich jonów w eksperymencie STAR na akceleratorze RHIC” – prof. dr hab. inż. Mariusz Zbigniew Przybycień, Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej.
    Kwota finansowania: 716 580 zł.

• „Odlewy na osnowie szkieł metalicznych o sterowanym stopniu krystaliczności i podwyższonej plastyczności” – prof. dr hab. inż. Witold Kazimierz Krajewski, Wydział Odlewnictwa.
    Kwota finansowania: 521 760 zł.

W konkursie SONATA BIS:

• „Badanie właściwości sieci nanowłókien polimerowych zainspirowanych naturą w kontekście ich zastosowania do odzyskiwania wody i wytwarzania energii” – dr inż. Urszula Stachewicz, Międzynarodowe Centrum Mikroskopii Elektronowej dla Inżynierii Materiałowej przy Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej. Kwota finansowania: 1 559 500 zł.

Gratulujemy!