fot. archiwum sekcji wioślarstwa AZS AGH Kraków

Nasze wioślarki mistrzyniami, a wioślarze wicemistrzami uczelni technicznych w Akademickich Mistrzostwach Polski

W Akademickich Mistrzostwach Polski w ergometrze wioślarskim zawodniczki AZS AGH Kraków zdobyły złoto, a wioślarze srebro w kategorii uczelni technicznych. W drużynowej klasyfikacji generalnej nasi sportowcy uplasowali się na trzeciej pozycji. Ponadto wywalczyli trzy medale indywidualne.

W zawodach, które odbyły się 1 kwietnia br. w hali Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, wzięło udział blisko 580 osób z 50 uczelni z całej Polski.

Tak jak się spodziewaliśmy, była to duża, licznie obsadzona impreza. Przyjechali sportowcy z większych i mniejszych ośrodków akademickich – powiedziała trenerka naszego zespołu Iwona Wójcik-Pietruszka.

Sportowcy startowali na dystansie 1000 m, a w każdym wyścigu brało udział po 14 zawodniczek lub zawodników. Rywalizacja przebiegała dynamicznie i emocjonująco.

• Klasyfikacja drużynowa kobiet, kategoria uczelnie techniczne
    1. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
    2. Politechnika Gdańska
    3. Politechnika Śląska w Gliwicach

• Klasyfikacja drużynowa generalna kobiet
    1. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu
    2. Uniwersytet Śląski w Katowicach
    3. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

• Klasyfikacja drużynowa mężczyzn, kategoria uczelnie techniczne
    1. Politechnika Gdańska
    2. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
    3. Politechnika Wrocławska

• Klasyfikacja drużynowa generalna mężczyzn
    1. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
    2. Politechnika Gdańska
    3. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

• Medale indywidualne zawodników AZS AGH Kraków
    Maria Wolna – 3 miejsce w kategorii OPEN kobiet, uczelnie techniczne
    Karolina Foryś – 3 miejsce w kategorii waga lekka kobiet, uczelnie techniczne
    Paweł Proficz – 3 miejsce w kategorii waga lekka mężczyzn, uczelnie techniczne

Po udanych zawodach w ergometrze wioślarze rozpoczynają intensywne przygotowania do następnych mistrzostw, tym razem na łodziach wioślarskich.