Wicemistrzostwo świata w karate studentki AGH

Justyna Cyrulik, studentka Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska, zdobyła drugie miejsce na DAGEKI Mistrzostwach Świata w Kontaktowym Karate w konkurencji Elite Knockdown Karate w kategorii ciężkiej kobiet. Sukces cieszy tym bardziej, że nasza studentka debiutowała na zawodach tej rangi.

W drodze do finału zwycięsko stoczyła ciężkie pojedynki z silnymi przeciwniczkami z Kanady i Brazylii. Warto dodać, że Justyna Cyrulik wypadła najlepiej wśród zawodników polskiej kadry startujących w tej konkurencji w kategorii seniorów.

Mistrzyni łączy codzienne treningi z pisaniem pracy magisterskiej oraz uczęszczaniem na zajęcia. Dobra organizacja czasu pozwoliła jej bez wahania przyjąć powołanie do reprezentacji OYAMA Polskiej Federacji Karate. Przed nią kolejne sportowe wyzwanie – 21 maja 2016 r. w Rzeszowie będzie reprezentować Krakowski Klub OYAMA na Mistrzostwach Polski w kumite.

Zawody DAGEKI, których organizatorem była Kanadyjska Unia Karate, odbyły się 23 kwietnia 2016 r. w Montrealu. Niemal 700 zawodników z 20 krajów reprezentowało na mistrzostwach różne organizacje i style karate.