Zasilacze rezonansowe z AGH nagrodzone złotymi medalami na targach „INPEX 2015”

Wynalazki dr. inż. Cezarego Worka z Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji AGH zostały nagrodzone trzema złotymi medalami podczas targów „INPEX 2015 – The Invention & New Product Exposition” w Pittsburghu.

Wynalazki z AGH wyróżnione podczas targów:

• „Zasilacz rezonansowy z dławikiem wielouzwojeniowym”
  • „Sposób sterowania zasilaczem rezonansowym i zasilacz rezonansowy ze sterownikiem”
  • „Sposób zmniejszenia strat w zintegrowanym elemencie indukcyjnym i zintegrowany element indukcyjny”
    Współtwórca: mgr inż. Sławomir Ligenza (Fideltronik Polska)

Rozwiązanie „zasilacz rezonansowy z dławikiem wielouzwojeniowym” zostało również uhonorowane  nagrodą specjalną przyznaną przez Chorwackie Stowarzyszenie Wynalazców.

Wśród prezentowanych wynalazków znalazły się elementy technologii zasilaczy rezonansowych, które powstały w Pracowni bezprzewodowych Sieci Kontrolno-Pomiarowych AGH (Katedra Elektroniki, Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji). Rozwiązania były prezentowane przy wsparciu Centrum Transferu Technologii AGH.

Więcej informacji o technologiach prezentowanych na targach