Trzech naukowców AGH laureatami programu START 2016

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej po raz 24. przyznała stypendia START dla najzdolniejszych młodych naukowców z całej Polski. Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 21 maja 2016 r. na Zamku Królewskim w Warszawie.

W gronie 121 młodych badaczy znalazło się trzech naukowców z Akademii Górniczo-Hutniczej: dr inż. Piotr Kijanka z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki, dr inż. Artur Rydosz z Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji oraz dr inż. Kun Zheng z Wydziału Energetyki i Paliw.

START jest największym w Polsce programem stypendialnym dla najlepszych młodych badaczy reprezentujących wszystkie dziedziny nauki. Jest najdłużej realizowanym programem Fundacji. W programie START co roku przyznawanych jest ponad 100 stypendiów. Mają one wesprzeć finansowo młodych naukowców w trudnych początkach kariery badawczej i umożliwić im pełne poświęcenie się nauce. Laureaci mogą przeznaczyć stypendia na dowolny cel.