Edyta Mikołajczak w Pekinie oraz Budapeszcie

Sukcesy studentki AGH w konkursach „Paper Contest” oraz „SPE European Regional Student Paper Contest”

Informujemy, że Edyta Mikołajczak – studentka z Wydziału Wiertnictwa Nafty i Gazu AGH została laureatką konkursów „Paper Contest” oraz „SPE European Regional Student Paper Contest”.

Studentka III roku na kierunku Inżynieria Naftowa i Gazownicza zajęła I miejsce w konkursie „Paper Contest”. Zwycięska praca pt. „Production forecasting of conventional and unconventional reservoirs using modified logistic equation” poświęcona jest propozycji modelu matematycznego, który opisuje wydajność różnych typów niekonwencjonalnych złóż gazu.

Do udziału w rywalizacji zgłoszono 120 prac, jury wybrało 18 projektów, które oceniano podczas uroczystego finału. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach konferencji „5th Future Petroleum Engineers Forum”, która odbyła się w Pekinie.

Reprezentantka AGH została również nagrodzona w konkursie „SPE European Regional Student Paper Contest”. W Budapeszcie jury wyróżniło pracę pt. „Mathematical modeling of two-phase production from unconventional wells using analogy to nature”. Projekt dotyczy nowego modelu matematycznego, opartego na układzie równań różniczkowych, który opisuje wydajność gazu ze złóż niekonwencjonalnych z uwzględnieniem wydajności wody.

Konkurs przeznaczony jest dla studentów I, II i III stopnia. W konkursie wzięło udział 8 osób, wyłonionych spośród kilkudziesięciu autorów prac z całej Europy. Praca prezentowana na konkursie w Budapeszcie stanowi kontynuację projektu nagrodzonego podczas konferencji w Chinach. Promotorem obu zwycięskich prac jest prof. dr hab. inż. Jerzy Stopa.

„SPE European Regional Student Paper Contest” należy do 12 regionalnych spotkań, podczas których przeprowadzane są kwalifikacje do konkursu ogólnoświatowego (odbywającego się podczas konferencji „Annual Technical Conference & Exhibition”). Zwycięzcy poszczególnych konkursów regionalnych mogą brać udział w spotkaniu finałowym.