Sukces zespołu badawczego z AGH na targach EUROTOOL

Zespół badawczy reprezentujący Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH został nagrodzony statuetką „Małego Smoka Wawelskiego” na XVIII Międzynarodowych Targach Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów.

Prestiżowa nagroda została przyznana dla frezarki 5-osiowej HHSMM (Hybrid High Speed Milling Machine) zbudowanej na bazie robota równoległego. Konstrukcja ta rozwijana jest od kilku lat w Katedrze Robotyki i Mechatroniki na wydziale IMiR i chroniona jest kilkoma patentami.

Targi EUROTOOL, które odbywały się w dniach 15-17 października br. w Krakowie, uznawane są za jedno z najważniejszych miejsc spotkań specjalistów z branży obróbki mechanicznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Celem organizowanego od 12 lat konkursu jest nagrodzenie najbardziej innowacyjnych produktów prezentowanych podczas wystawy.