Laureaci konkursu z dziedziny transportu

Sukces studentów w konkursie na prace w dziedzinie transportu

Czworo absolwentów Akademii Górniczo-Hutniczej zostało laureatami 44. konkursu na najlepsze prace dyplomowe I i II stopnia w dziedzinie transportu dla szkół wyższych Krakowa za rok 2016.

Konkurs jest corocznie organizowany przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej Oddział w Krakowie. Prace dyplomowe były oceniane w dwóch grupach tematycznych: infrastruktura i transport oraz procesy transportowe.

W ocenie prac brano pod uwagę, między innymi: aktualność zagadnienia stanowiącego przedmiot pracy, możliwość praktycznego wykorzystania wyników pracy lub jej poszczególnych elementów, stopień trudności i złożoności technicznej zagadnienia będącego przedmiotem pracy, stopień przygotowania pracy do jej wdrożenia, nowatorstwo rozwiązań.

Uroczysta gala wręczenia nagród oraz dyplomów miała miejsce 6 czerwca br. w sali senackiej Politechniki Krakowskiej im. T. Kościuszki w Krakowie.

W kategorii infrastruktura i transport do konkursu zakwalifikowano 5 prac magisterskich. Pierwsze miejsce przyznano pracy pt. Geodezyjne układy geometryczne połączeń torów kolejowych z zastosowaniem rozjazdów zwyczajnych autorstwa mgr inż. Eweliny Skoczylas, absolwentki Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska, kierunku Geodezja i Kartografia. Promotorem pracy był dr inż. Arkadiusz Kampczyk z Katedry Geodezji Inżynieryjnej i Budownictwa. Drugie miejsce zajęła praca pt. Projekt podpory trasowej kolei linowej krzesełkowej autorstwa absolwenta Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki na kierunku Mechanika i Budowa Maszynmgr. inż. Łukasza Kordeczki. Promotorem pracy był dr inż. Tomasz Rokita z Katedry Transportu Linowego.

W kategorii procesy transportowe do konkursu zakwalifikowano 12 prac magisterskich. Pierwsze miejsce przyznano pracy pt. Ocena zmian emisji zanieczyszczeń do powietrza z komunikacji miejskiej w Krakowie w latach 20102015 wraz z prognozą na rok 2025 autorstwa dwóch absolwentek Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska, kierunku Inżynieria Środowiska mgr inż. Eweliny Bączek oraz mgr inż. Pauliny Bździuch. Promotorem pracy był dr inż. Marek Bogacki z Katedry Kształtowania i Ochrony Środowiska.