Sukces studentów AGH na igrzyskach uczelni górniczych

Studenci Akademii Górniczo-Hutniczej po raz pierwszy uczestniczyli w CARTEL DES MINES 2012, czyli 39. ogólnoeuropejskich igrzyskach olimpijskich uczelni górniczych, które odbyły się we Francji w dniach 26-29 kwietnia 2012 r. Nasi reprezentanci zajęli najwyższe miejsca na podium m.in. w piłce ręcznej, koszykówce czy badmintonie.

Konkurencje, w których brali udział przedstawiciele AGH:

• Piłka ręczna:
- kobiet - 1 miejsce
- mężczyzn - 1 miejsce

• Koszykówka mężczyzn - 1 miejsce

• Biegi przełajowe:
- mężczyźni - 1, 2, 3 miejsce
- kobiety - 2 i 4 miejsce (indywidualnie)
- drużynowo (kobiety i mężczyźni 1 miejsce

• Sztafeta 10x100 metrów - 5 miejsce

• Badminton - w deblu - 1 miejsce

• Piłka nożna - 10 miejsce

Nasi młodzi sportowcy nie zdołali wziąć udziału we wszystkich konkurencjach (rugby, siatkówka, pływanie, tenis ziemny i stołowy) z uwagi na skromną liczbę reprezentantów - tylko 56 osób (inne ośrodki akademickie miały średnio stu, a nawet 170 przedstawicieli), a mimo to w klasyfikacji generalnej zajęli 5. miejsce na 11 uczelni. Wygrała najliczniej reprezentowana drużyna gospodarzy.

AGH po raz pierwszy uczestniczyła w CARTEL DES MINES, ale z pewnością nie po raz ostatni, gdyż - jak mówią nasi studenci - zabawa i atmosfera były wspaniałe, a wyjazd udany.

Studentom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych igrzyskach olimpijskich uczelni górniczych!