Studentki AGH zwyciężyły w Konkursie „Energetyczny mix Europy do 2030 roku”

Miło nam poinformować, że Monika Świdrak i Mariola Urban, studentki I roku studiów drugiego stopnia specjalności Gospodarka Paliwami i Energią na Wydziale Energetyki i Paliw, zwyciężyły w konkursie „Energetyczny mix Europy do 2030 roku”.

Ideą konkursu, organizowanego przez Fundację im. Lesława A. Pagi, jest włączenie najzdolniejszych młodych ludzi do eksperckiego dyskursu dotyczącego przyszłości energetycznej Europy, a także stworzenie możliwości zaprezentowania swoich poglądów na temat przyszłości energetycznej Europy przez najzdolniejszych polskich studentów podczas Forum Nowa Energia. W dniu 18 maja 2015 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zostały zaprezentowane 3 najlepsze prezentacje w ramach finału Konkursu „Energetyczny mix Europy do 2030 roku”. Jury najwyżej oceniło wystąpienie studentek AGH, które w prezentacji dotyczącej przyszłego mixu energetycznego Europy wykorzystały generator modeli systemów energetycznych – TIMES, narzędzie opracowane przez Międzynarodową Agencję Energii i od przeszło pięciu lat rozwijane przez pracowników WEiP: prof. Wojciecha Suwałę i dr. inż. Artura Wyrwę oraz usługę πESA dostępną w ramach gridu dziedzinowego Energetyka projektu PLGrid Plus ACK Cyfronet AGH.