III miejsce studentki AGH w ogólnoświatowym konkursie naftowo-gazowniczym

Edyta Mikołajczak, studentka z Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu AGH zajęła III miejsce w konkursie „SPE 2015 International Student Paper Contest”, który został zorganizowany przez międzynarodową organizację inżynierską „Society of Petroleum Engineers”.

Jury nagrodziło pracę pt. „Mathematical modeling of two-phase production from unconventional wells using analogy to nature”. Projekt dotyczy nowego modelu matematycznego, opartego na układzie równań różniczkowych, który opisuje wydajność gazu ze złóż niekonwencjonalnych z uwzględnieniem wydajności wody. Promotorem wyróżnionej pracy był prof. dr hab. inż. Jerzy Stopa.

Konkurs „SPE International Student Paper Contest” obejmuje trzy kategorie – prace studentów I, II i III stopnia (licencjackich i inżynierskich, magisterskich oraz doktoranckich).

Finał tegorocznej rywalizacji odbył się 29 września br. podczas najważniejszej w świecie SPE konferencji „SPE Annual Technical Conference & Exhibition” w Houston. Uczestniczyło w nim 12 zwycięzców „SPE European Regional Student Paper Contest” – regionalnych edycji konkursu.

Przypomnijmy, że Edyta Mikołajczak jest laureatką „SPE European Regional Student Paper Contest” w Budapeszcie.