Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Aktualności

fot. arch. PGNiG

Studenci i absolwenci AGH laureatami konkursu branży wydobywczej

Wśród laureatów organizowanego przez PGNiG konkursu „GeoTalent” na najlepsze prace dyplomowe o tematyce związanej z branżą poszukiwawczo-wydobywczą znalazło się czworo studentów i absolwentów Akademii Górniczo-Hutniczej.

Laureaci z AGH w sesji referatowej:

  • I miejsce oraz nagroda publiczności
    praca magisterska: Diageneza i właściwości zbiornikowe cechsztyńskich skał węglanowych w rejonie Wielichowa na Niżu Polskim
    Adam Fheed, Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska
  • II miejsce
    praca magisterska: Komputerowy model inteligentnego sterowania złożem ropno-gazowym
    Edyta Mikołajczak, Wydział Wiertnictwa, Nafty i Gazu


Laureaci z AGH w sesji posterowej:

  • I miejsce oraz nagroda publiczności
    praca magisterska: Model optymalnego sterowania odwiertem wielodennym w procesach EOR-CO2
    Jacek Dudek, Wydział Wiertnictwa, Nafty i Gazu
  • III miejsce
    praca inżynierska: Projekt instalacji usuwania gazów kwaśnych metodą absorpcji aminowej z użyciem N-metylodietanoloaminy (MDEA)
    Monika Walczuk, Wydział Wiertnictwa, Nafty i Gazu


Do konkursu spłynęło 30 prac (w tym aż 24 z AGH) o tematyce: geologia, geologia naftowa, geologia poszukiwawcza, sedymentologia, geofizyka, petrofizyka, geomechanika, ochrona środowiska, eksploatacja złóż, intensyfikacja wydobycia węglowodorów, inżynieria złożowa, wiertnictwo, ekonomika oraz modelowanie 3D. 20 finalistów wyłoniła komisja konkursowa składająca się z ekspertów PGNiG, a także przedstawicieli kadry naukowej oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowego. Podczas II Konferencji GeoTalent, która odbyła się w Muzeum Gazownictwa w Warszawie, autorzy finałowych prac zaprezentowali wyniki swoich badań w formie referatów i posterów. Na tej podstawie komisja wybrała zwycięzców.

Konkurs „GeoTalent” został zrealizowany po raz drugi i stanowi część Programu GeoTalent. Mogli wziąć w nim udział studenci i absolwenci wszystkich uczelni w Polsce (maksymalnie do 3 lat od obrony pracy dyplomowej) głównie kierunków takich jak: geologia, geofizyka, górnictwo i geologia, inżynieria naftowa i gazownicza, wiertnictwo, ochrona środowiska. Zgłaszać można było prace licencjackie, inżynierskie, magisterskie oraz doktorskie.

Stopka