Studenci AGH zajęli I miejsce w konkursie EBEC

Studenci Wydziału Energetyki i Paliw: Marcin Cholewa, Piotr Ptak, Marcin Woźniak i Tomasz Zachara zajęli pierwsze miejsce w kategorii Case Study w finale X ogólnopolskiego konkursu inżynierskiego EBEC (European BEST Engineering Competition). W sierpniu br. zespół AGH będzie reprezentować Polskę podczas finału europejskiego w Belgradzie.

Konkurs, który odbył się w dniach 18-19 maja 2016 r. we Wrocławiu, rozgrywany był w dwóch kategoriach: Team Design i Case Study. W ramach Team Design studenci mieli za zadanie zaprojektować oraz skonstruować urządzenie rozwiązujące określony problem inżynierski. Kategoria ta sprawdza jak studenci radzą sobie w warunkach ograniczonego czasu oraz zasobów materiałów. Z kolei Case Study polegało na kreatywnym rozwiązaniu problemu technicznego bądź optymalizacji znanego zagadnienia przy wykorzystaniu dostarczonych danych, a następnie zaprezentowaniu wypracowanej propozycji. Kategoria sprawdza wiedzę ekonomiczną oraz myślenie analityczne uczestników.

Konkurs Inżynierski EBEC skierowany jest do studentów kierunków inżynierskich, którzy w sposób nieszablonowy potrafią wykorzystać nabyte podczas studiów umiejętności. Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie studentów posiadających wszechstronną wiedzę inżynierską oraz praktyczną znajomość nauk technicznych, a zarazem potrafiących współpracować w grupie.