Projekty studentów AGH w filmowym cyklu „Nauka młodych”

Na portalu Naukowej Interaktywnej Telewizji HD w Sieci PIONIER w ramach cyklu „Nauka młodych” opublikowano dwa odcinki, których głównymi bohaterami są studenci AGH i ich projekty: zespół Aero Team ILK AGH z dronem oraz Piotr Palczewski z drukarką 3D z klocków Lego.

Aero Team ILK AGH, który tworzą studenci Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki: Tomasz Frąk, Sylwester Kurneta, Łukasz Wojakowski, Adrian Stępień i Szymon Byrtek, zajmuje się konstruowaniem dronu – udźwigowca, czyli bezzałogowego samolotu do przenoszenia ładunków. W kwietniu 2015 roku Aero Team wziął udział prestiżowym konkursie Aerodesign w Kaliforni w USA, gdzie zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz zdobył dwa srebrne medale (za raport techniczny oraz najlepiej punktowany lot).

Piotr Palczewski także jest studentem Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki. W ramach pracy inżynierskiej skonstruował drukarkę 3D z klocków Lego. Urządzenie działa, chociaż (oprócz głowicy oraz szklanego blatu) składa się z 1700 ogólnodostępnych klocków.

PlatonTV to Naukowa Interaktywna Telewizja HD w Sieci PIONIER stworzona do produkcji i udostępniania materiałów video o tematyce naukowej.