Projekty doktorantów z AGH wyróżnione w ETIUDZIE

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursu ETIUDA 4. Wśród wyróżnionych projektów badawczych do finansowania zakwalifikowano trzy z Akademii Górniczo-Hutniczej.

Stypendia doktorskie otrzymali:

• mgr inż. Ilona Piekarz – Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji

Analiza i projektowanie układów mikrofalowych o pobudzeniu różnicowym z wykorzystaniem sekcji linii sprzężonych – 97 676 zł

• mgr inż. Aleksandra Wajda – Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki

Bioaktywne szkliste i szkło-krystaliczne materiały krzemianowo-fosforanowe zawierające jony bakteriobójcze – 91 352 zł

• mgr inż. Jakub Sorocki – Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji

Niskostratne układy mikrofalowe w technice linii paskowych. Analiza, projektowanie i badania eksperymentalne – 97 676 zł

ETIUDA to konkurs na stypendia doktorskie, skierowany do osób przygotowujących rozprawę doktorską. Oprócz finansowego wsparcia w wysokości 3 tys. zł miesięcznie laureaci konkursu odbędą staż w wybranym przez siebie zagranicznym ośrodku naukowym, w którym będą mogli rozwijać swoje projekty naukowe w środowisku najlepszych specjalistów z danej dziedziny. W tegorocznej edycji przyznano łącznie ponad 10,7 mln zł na 128 projektów.