Projekt systemu antyplagiatowego z AGH wyróżniony przez NCBR

Projekt systemu antyplagiatowego z AGH znalazł się wśród laureatów konkursu w ramach programu operacyjnego „Wiedza Edukacja Rozwój”, zorganizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Jury konkursu nagrodziło projekt pt. „Centralny System Antyplagiatowy – modyfikacja i wdrożenie systemu antyplagiatowego w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie”. AGH otrzyma dofinansowanie w wysokości 651 225 zł.

Konkurs został przeprowadzony w ramach działania 3.4 „Zarządzanie w instytucjach szkolnictwa wyższego” programu operacyjnego „Wiedza Edukacja Rozwój”. Na wdrożenie kompleksowych rozwiązań antyplagiatowych dofinansowanie w wysokości prawie 35 000 000 zł otrzyma 50 szkół wyższych – publicznych i niepublicznych. Wsparcie z NCBR umożliwi im stworzenie nowego systemu, modyfikację systemu funkcjonującego obecnie na uczelni albo zakup licencji.

Sfinansowane systemy antyplagiatowe muszą współpracować z innymi bazami repozytoryjnymi, w tym również z tymi, które będą utworzone w przyszłości. Pozwoli to zapewnić dostęp do szerokiego spektrum zasobów edukacyjnych i naukowych. Elementem podejmowanych przez uczelnie działań będą także szkolenia dla przyszłych użytkowników programu. Dofinansowanie przeznaczone zostanie również na opracowanie oraz wdrożenie procedur antyplagiatowych zgodnych z obowiązującym prawem.