Projekt badawczy laureatki konkursu Polonez 1 realizowany w AGH

Wśród laureatów konkursu Polonez 1 organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki znalazła się dr Anna Avdiushchenko z Ukrainy, która na Wydziale Zarządzania będzie realizowała swój projekt badawczy „Gospodarka o obiegu zamkniętym wobec eko-innowacji i zrównoważonego rozwoju regionów”.

Praca dr Anny Avdiushchenko została nagrodzona w grupie nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce. Realizacja badań zaplanowana jest na okres 24 miesięcy, a budżet wynosi 745 tys. zł. Partnerem naukowym laureatki jest dr hab. Joanna Kulczycka, prof. nadzw., z Katedry Zarządzania w Energetyce.

Spośród 419 wniosków konkursowych zgłoszonych do pierwszej edycji konkursu wybrano do realizacji 49 projektów.

POLONEZ to konkurs adresowany do naukowców przyjeżdżających z zagranicy, którzy chcą prowadzić badania naukowe w polskich jednostkach. Ma służyć umiędzynarodowieniu kadry naukowej polskich uczelni. Jest współfinansowany z Programu Ramowego Horyzont 2020 w ramach działań Marie Skłodowska-Curie Actions COFUND 2014.