Pełny skład Naukowej Grupy Doradczej, fot. arch. PGNiG

Profesorowie z AGH w grupie doradczej PGNiG

W powołanej na drugą kadencję Naukowej Grupie Doradczej działającej przy Grupie Kapitałowej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa znalazło się trzech naukowców z AGH: dr hab. inż. Mariusz Łaciak, prof. AGH i prof. dr hab. inż. Stanisław Nagy z Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu oraz prof. dr hab. inż. Tadeusz Uhl z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki.

W skład Grupy wchodzi 15 profesorów – wybitnych przedstawicieli środowiska naukowego. To społeczne, interdyscyplinarne grono doradza Polskiemu Górnictwu Naftowemu i Gazownictwu w obszarze badawczo-rozwojowym.

Założeniem Naukowej Grupy Doradczej jest połączenie wiedzy i doświadczenia ekspertów z różnych dziedzin nauki. Współpracują w niej ze sobą przedstawiciele nauk ścisłych i humanistycznych – od geofizyków i geologów poprzez informatyków i chemików aż do specjalistów z zakresu prawa, ekonomii i ochrony środowiska.

Naukowa Grupa Badawcza powstała w 2015 r. Jej kadencja trwa dwa lata, a członkowie spotykają się kilka razy w roku. Podczas pierwszej kadencji naukowcy wspierali tworzenie programu Foresight B+R dla PGNiG SA, brali udział w organizacji konkursów PGNiG dla młodych naukowców, opiniowali także strategię badań i rozwoju w GK PGNiG.