Profesorowie Andrzej Jajszczyk i Janusz Gołaś powołani do Komitetu Polityki Naukowej

Miło nam poinformować, że prof. Andrzej Jajszczyk oraz prof. Janusz Gołaś zostali powołani przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego dr. Jarosława Gowina na członków Komitetu Polityki Naukowej (KPN).

Prof. Andrzej Jajszczyk pracuje w Katedrze Telekomunikacji Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji. Jest prezesem Oddziału PAN w Krakowie oraz dyrektorem regionu Europa, Bliski Wschód i Afryka międzynarodowej organizacji IEEE Communications Society. W latach 2011–2015 tworzył Narodowe Centrum Nauki jako jego pierwszy dyrektor. Został członkiem KPN w dziedzinie telekomunikacji i sieci informacyjnych.

Prof. Jausz Gołaś jest kierownikiem Katedry Chemii Węgla i Nauk o Środowisku na Wydziale Energetyki i Paliw. Został członkiem KPN w dziedzinie chemii.

KPN jest organem opiniodawczo-doradczym, który wspiera ministra przy opracowywaniu dokumentów dotyczących finansowania i rozwoju nauki oraz określania krajowych i zagranicznych priorytetów inwestycyjnych. W składzie nowego komitetu znaleźli się m.in. nauczyciele akademiccy, przedstawiciele instytutów badawczych oraz przedstawiciel Polskiej Akademii Nauk.