Ponad 1,9 mln z programu DIALOG na projekt WFiIS

Miło nam poinformować, że projekt  Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej otrzymał dofinansowanie w kwocie 1 909 000 zł w ramach pierwszej edycji programu DIALOG ogłoszonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Nagrodzony projekt WFiIS to Innowacje w procedurach transferu technologii: Nauka – Przemysł.

Lista laureatów obejmuje dziesięć projektów, na realizację których przeznaczono łącznie kwotę 12 079 919,37 zł.

Program DIALOG wspiera działania służące budowaniu współpracy i trwałych relacji między podmiotami działającymi w obszarze nauki, a podmiotami działającymi w sferze społeczno-gospodarczej. Obejmuje dofinansowanie w takich dziedzinach jak: nauki humanistyczne, społeczne, ścisłe i techniczne oraz nauki o życiu. Składane projekty oceniane są w trzech obszarach:

• doskonałość naukowa,
  • nauka dla innowacyjności,
  • humanistyka dla rozwoju.

Wnioski do programu DIALOG można zgłaszać w trybie ciągłym do 30 czerwca 2019 r. Budżet programu na lata 2016–2019 wynosi 80 mln zł, z czego w każdym roku kalendarzowym przeznaczonych na finansowanie zostanie 20 mln zł, a dofinansowanie dla jednego projektu wynosi od 100 tys. do 2 mln zł.