Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Aktualności

Pływacy z AZS AGH Kraków zdobyli 43 medale w Akademickich Mistrzostwach Polski

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu zawodnicy AZS AGH Kraków zaprezentowali wspaniałą formę, zdobywając w sumie 43 medale.

W zawodach, które odbyły się w dniach 21-23 kwietnia br. w Lublinie, wystartowało ponad 850 zawodników z blisko 80 uczelni z całej Polski.

Zawodnicy AZS AGH Kraków wywalczyli 5 złotych, 7 srebrnych oraz 6 brązowych medale w klasyfikacji generalnej. W drużynowej klasyfikacji open zawodniczki AZS AGH Kraków zajęły pierwsze miejsce, a zawodnicy uplasowali się na miejscu drugim.

W klasyfikacji uczelni technicznych pływacy z AGH zdobyli 11 złotych, 8 srebrnych i 6 brązowych medali i tym samym odnieśli drużynowe zwycięstwa w klasyfikacji generalnej uczelni technicznych zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

Klasyfikacja Generalna

• Medale złote
    Kawecka Anna – 50 m stylem dowolnym (0:25,32)
    Kozłowska Anna – 50 m stylem motylkowym (0:27,73)
    Hołub Maciej – 50 m stylem klasycznym (0:26.91)
    Hołub Maciej – 100 m stylem klasycznym (0:59.40)
    sztafeta 4×50 m stylem zmiennym kobiet: Żarłok Martyna, Michalczyk Urszula, Kozłowska Anna, Kawecka Anna (1:55,83)

• Medale srebrne
    Kawecka Anna – 100 m stylem dowolnym (0:55,79)
    Żarłok Martyna – 100 m stylem grzbietowym (1:01,54)
    Sirignano Luigia – 50 m stylem dowolnym (0:26.06)
    Wysoczyński Mateusz – 50 m stylem dowolnym (0:22.69)
    Uryga Paulina – 100 m stylem klasycznym (1:09.65)
    sztafeta 4×50m stylem zmiennym mężczyzn: Wysoczyński Mateusz, Hołub Maciej, Suzin Marcin, Łabuz Rafał (1:40.21)
    sztafeta 4×50m stylem zmiennym kobiet: Nawaryńska Katarzyna, Uryga Paulina, Artymiak Paulina, Sirignano Luigia (1:59.00)

• Medale brązowe
    Radlińska Marcelina – 50 m stylem motylkowym (0:28,18)
    Ungeheuer Mateusz –50 m stylem grzbietowym (0:24,94)
    Ungeheuer Mateusz –100 m stylem grzbietowym (0:54,02)
    Sirignano Luigia – 100 m stylem dowolnym (0:56.75)
    Uryga Paulina – 50 m stylem klasycznym (0:32.35)
    Wysoczyński Mateusz – 100 m stylem zmiennym (0:55.37)

KLASYFIKACJA UCZELNI TECHNICZNYCH

Kawecka Anna –50 m stylem dowolnym (0:25,32)
    Kozłowska Anna – 100 m stylem zmiennym (1:03,43)
    Michalczyk Urszula – 50 m stylem klasycznym (0:33,08)
    Michalczyk Urszula –100 m stylem klasycznym (1:11,12)
    Bałabuch Krystian – 100 m stylem zmiennym (0:55,65)
    Ungeheuer Mateusz – 50 m stylem grzbietowym (0:24,94)
    Ungeheuer Mateusz – 100 m stylem grzbietowym (0:54,02)

Bazyl Magdalena – 50 m stylem klasycznym (0:34,62)
    Bazyl Magdalena –100 m stylem klasycznym (1:16,56)
    Kita Katarzyna – 50 m stylem dowolnym (0:26,78)
    Radlińska Marcelina –50 m stylem motylkowym (0:28,18)
    Radlińska Marcelina – 100 m stylem zmiennym (1:05,69)
    Żarłok Martyna – 50 m stylem grzbietowym (0:29,68)
    Litwa Krzysztof – 100 m stylem zmiennym (0:57,74)
    sztafeta 4×50 m stylem zmiennym mężczyzn: Ungeheuer Mateusz, Bałabuch Krystian, Buczkowski Kamil, Litwa Krzysztof (1:41,48)

Fijałkowska Zuzanna – 50 m stylem klasycznym (0:35,01)
    Fijałkowska Zuzanna –100 m stylem klasycznym (1:19,42)
    Kita Katarzyna – 100 m stylem dowolnym (0:59,90)
    Buczkowski Kamil – 100 m stylem dowolnym (0:50,82)
    sztafeta 4×50 m stylem dowolnym kobiet: Radlińska Marcelina, Kwiatkowska Kaja, Sopyła Karolina, Kita Katarzyna (1:52,28)
    sztafeta 4×50 m stylem dowolnym mężczyzn: Kmiecik Jakub, Mazur Andrzej, Tworzewski Adrian, Tombarkiewicz Józef (1:33,29)

Kierownikiem sekcji pływackiej AZS AGH Kraków jest mgr inż. Kazimierz Pieczora. Opiekę szkoleniową nad pływakami sprawują mgr Piotr Gęgotek – trener wyczynowej sekcji pływackiej AZS AGH Kraków oraz dr Klaudia Palak – trener amatorskiej sekcji pływackiej AZS AGH Kraków.

Sukcesem trenera Gęgotka są także osiągnięcia zawodników AWF Kraków, na co dzień trenujących w klubie AZS AGH, którzy zdobyli wiele medali, min. Maciej Hołub wywalczył złoto na 50 i 100 m stylem klasycznym, osiągając na tym pierwszym dystansie 18. wynik w Europie.