Menu
  • Link do mapy serwisu
  • Strona główna AGH
  • News
  • AGH Main Page
 
21.12.2016

Pływacy z 30 medalami na mistrzostwach Polski


Główne Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w pływaniu, które w tym roku odbyły się w dniach 15-18 grudnia w Olsztynie, jak zwykle zakończyły się wielkim sukcesem zawodników reprezentujących barwy AGH. Pływacy z AZS AGH Kraków zdobyli łącznie aż 30 medali, w tym 8 złotych, 7 srebrnych i 15 brązowych.

Klasyfikacja open (seniorzy)

  • MEDALE ZŁOTE

Anna Kawecka – 100 m stylem dowolnym – 0:54.53
Maciej Hołub –  50 m stylem klasycznym – 0:27.16
Sztafeta 4 × 50 m stylem zmiennym (mieszana): Anna Kozłowska, Maciej Hołub, Mateusz Wysoczyński, Anna Kawecka – 1:42.50

  • MEDAL SREBRNY

Sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym (kobiety): Anna Kawecka, Anna Kozłowska, Luigia Sirignano, Kamila Sirignano, Kamila Kunka – 3:44.82

  • MEDALE BRĄZOWE

Mateusz Wysoczyński – 200 m stylem dowolnym – 1:45.64
Anna Kawecka – 50 m stylem dowolnym – 0:25.09
Mateusz Wysoczyński – 100 m stylem motylkowym – 0:51.75
Krystian Bałabuch – 100 m stylem zmiennym – 0:55.00
Sztafeta 4 × 50 m stylem zmiennym (mężczyźni) – Mateusz Ungeheuer, Maciej Hołub, Mateusz Wysoczyński, Rafał Łabuz – 1:37.70
Sztafeta 4 × 50 m stylem zmiennym mieszana: Mateusz Ungeheuer, Paulina Uryga, Kamil Buczkowski, Luigia Sirignano – 1:46.84

Klasyfikacja młodzieżowców

  • MEDALE ZŁOTE

Mateusz Ungeheuer – 200 m stylem grzbietowym – 1:57.56
Maciej Hołub – 50 m stylem klasycznym – 0:27.16
Luigia Sirignano – 100 m stylem dowolnym – 0:56.89
Sztafeta 4 × 50 m stylem zmiennym (mieszana) – Mateusz Ungeheuer, Paulina Uryga, Kamil Buczkowski, Luigia Sirignano – 1:46.84
Sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym (kobiety) – Martyna Żarłok, Paulina Uryga, Luigia Sirignano, Anna Kozłowska – 4:13.52

  • MEDALE SREBRNE

Krystian Bałabuch – 100 m stylem zmiennym – 0:55.00
Luigia Sirignano – 50 m stylem dowolnym – 0:25.82
Mateusz Wysoczyński – 200 m stylem dowolnym – 1:45.64
Sztafeta 4 × 50 m stylem zmiennym (mężczyźni) – Mateusz Ungeheuer, Maciej Hołub, Mateusz Wysoczyński, Rafał Łabuz – 1:37.70
Sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym (mężczyźni) – Mateusz Ungeheuer, Maciej Hołub, Mateusz Wysoczyński, Rafał Łabuz – 3:35.81
Sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym (mężczyźni) – Mateusz Wysoczyński, Mateusz Ungeheuer, Krystian Bałabuch, Rafał Łabuz – 3:16.37

  • MEDALE BRĄZOWE

Martyna Żarłok – 100 m stylem grzbietowym – 1:02.18
Urszula Michalczyk – 200 m stylem klasycznym – 2:30.60
Mateusz Wysoczyński – 100 m stylem motylkowym – 0:51.75
Maciej Hołub – 100 m stylem klasycznym – 0:59.61
Krystian Bałabuch – 200 m stylem zmiennym – 1:59.53
Martyna Żarłok – 200 m stylem grzbietowym – 2:16.94
Sztafeta 4 × 50 m stylem zmiennym (mieszana) – Martyna Żarłok, Urszula Michalczyk, Józef Tombarkiewicz, Rafał Łabuz – 1:49.23
Sztafeta 4 × 50 m stylem dowolnym (mieszana) – Józef Tombarkiewicz, Mateusz Ungeheuer, Anna Kozłowska, Kamila Kunka – 1:38.95
Sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym (mężczyźni) – Mateusz Wysoczyński, Krystian Bałabuch, Kamil Buczkowski, Krzysztof Litwa – 7:16.99

Klasyfikacja punktowa

Klasyfikacja: open
1. AZS AWF Katowice
2. AZS AGH Kraków
3. WKS Śląsk Wrocław
4. MKS Juvenia Wrocław
5. MTP Kormoran Olsztyn
6. AZS AWF Warszawa
7. MKP Szczecin
8. KS Warta Poznań
9. UKS G-8 Bielany Warszawa
10. AZS UŁ-PŁ Łódź
11. UKP Unia Oświęcim
12. UKP Unia Oświęcim

Klasyfikacja: młodzieżowców
1. AZS AWF Katowice
2. AZS AGH Kraków
3. WKS Śląsk Wrocław
4. AZS AWF Warszawa
5. KS Warta Poznań
6. MKS Juvenia Wrocław
7. AZS UŁ-PŁ Łódź
8. MTP Kormoran Olsztyn
9. SKP Legia Warszawa
10. MKP Szczecin
11. MUKP PW Warszawianka
12. AZS AWM Olsztyn

Podczas zawodów do rywalizacji stanęło ponad 600 zawodników z blisko 130 klubów z całej Polski. W kategorii „open” sklasyfikowano 99 klubów, przy czym wśród klubów z Małopolski najwyższe lokaty zajęły: AZS AGH Kraków (2 miejsce), UKP Unia Oświęcim (12 miejsce), UKS SMS Galicja Kraków (42 miejsce) oraz MKS Jordan Kraków (53 miejsce). Z kolei w klasyfikacji „młodzieżowców” ujęto 46 klubów – z Małopolski najwyższą pozycję w tym zestawieniu zajmuje AZS AGH Kraków (2 miejsce), UKP Unia Oświęcim (17 miejsce) oraz MKS Jordan Kraków (21-22 miejsce).

Znakomite wyniki pływaków z AGH są zasługą kadry trenerskiej – Kazimierza Woźnickiego (trener koordynator), Piotra Gęgotka (trener pływania) oraz Kazimierza Pieczory (przewodniczący sekcji pływania).


All rights reserved © 2015 Akademia Górniczo-Hutnicza