Pięciu młodych naukowców AGH otrzyma stypendia MNiSW

Najlepsi badacze, którzy nie ukończyli 35. roku życia, dostaną do 5 tys. zł miesięcznie przez najbliższe trzy lata. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznała stypendia młodym naukowcom, którzy prowadzą wysokiej jakości badania i cieszą się imponującym dorobkiem naukowym.

W  dziewiątej edycji konkursu wpłynęło ponad 727 wniosków. Spośród nich wyłoniono 202 laureatów, którzy zdobyli co najmniej 90 punktów.

Wyróżnieni naukowcy z AGH:

• dr Łukasz Krzyżowski – Wydział Humanistyczny;
  • dr inż. Paweł Kułakowski – Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji;
  • mgr inż. Rafał Maksymilian Kłeczek – Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej;
  • dr inż. Marcin Niemiec – Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji;
  • dr inż. Bartosz Ziółko – Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji.