Naukowcy z AGH laureatami programu START

Miło nam poinformować, że wśród tegorocznych laureatów programu START znalazło się pięciu młodych naukowców z Akademii Górniczo-Hutniczej.

W XXI konkursie programu START Fundacja na rzecz Nauki Polskiej wyłoniła 127 laureatów - młodych, stojących u progu kariery badaczy, którzy już mogą wykazać się sukcesami w swojej dziedzinie nauki.

Fundacja przyznała naukowcom stypendia w wysokości 28 tys. zł.  Stypendia stanowią dowód uznania dla dotychczasowych osiągnięć naukowych młodych uczonych i są dla nich zachętą do dalszego rozwoju.

Laureaci programu START z Akademii Górniczo-Hutniczej:

dr inż. Jakub Matusik - Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska
dr inż. Robert Wójcik - Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji
mgr inż. Adam Jabłoński – Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki
mgr Łukasz Lach - Wydział Zarządzania
mgr inż. Michał Nowak - Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej

Tegoroczni stypendyści zostali wybrani spośród 1076 kandydatów. W konkursie startowały zarówno osoby ubiegające się o stypendium po raz pierwszy, jak również stypendyści z ubiegłego roku.

Serdecznie gratulujemy!